Firma BARK

Nafukovací čluny z PVC značky Bark spatřily světlo světa v roce 2001.
Bylo to v době, kdy nadšení čtyř inženýrů - zájemců o vodní sporty - vyústilo do vzniku malé firmy.
Výroba byla tehdy umístěna do malé haly s plochou 60 m2, vyrábělo se tehdy jenom 6 modelů člunů a jejich prodej se uskutečňoval převážně v domovském městě firmy - Dněpropetrovsku.
V současné době má firma BARK silné materiálně-technické vybavení, přátelský a dobře koordinovaný tým, který se skládá z více než stovky odborníků. Výrobní zařízení firmy se nachází na ploše více než 3000 m2.
To vše umožňuje řešit řadu úloh:
- výrobu časem prověřených a spotřebiteli oblíbených modelů nafukovacích veslových a motorových člunů;
- konstrukci a výrobu nových modelů člunů;
- provádění inovací a vylepšování nejen nafukovacích člunů ale i jejich částí a jejich příslušenství;
- použití moderních materiálů a technologií při výrobě člunů;
- výrobu a kompletaci člunů s ohledem na přání zákazníka;
- rychlou reakci na měnící se požadavky trhu.

Doposud vykonaná práce umožnila společnosti BARK zaujmout vedoucí pozici ve výrobě nafukovacích člunů z PVC. To je ale jenom část úspěchu, opírající se o nejvyšší kvality člunů BARK, dosažené díky:

- použití PVC materiálu vysoké kvality od výrobců dobře známých ve světě, jako je jihokorejský Wonpoong a Polytex, německý VALMEX a HEYTEX;

- použití vysoce kvalitních lepidel s vysokým stupněm přilnavosti;

- optimální technologii;

- vysoké úrovni profesionality (pečlivě vybraní odborníci, pravidelné školení zaměstnanců);

- kontrole kvality ve všech fázích výroby;

Nafukovací čluny BARK jsou certifikovány podle mezinárodních norem: ISO 6185 a ISO 9001. Čluny BARK mají také příslušné certifikáty v řadě zemí, kde mají přednost národní normy. Vysoká kvalita a spolehlivost veslovacích a motorových člunů BARK získala řadu ocenění a diplomů na mezinárodních výstavách, ale nejlepší důkaz uznání je, že poptávka po člunech BARK neustále roste a to nejen na Ukrajině, ale i ve Francii, Finsku, Nizozemsku, Německu, Polsku, Lotyšsku, Litvě, Estonsku, Rusku, Bělorusku a to není úplný seznam zemí, kde lodě BARK mají své fanoušky a opravdu jim slouží.

Nyní mají i čeští rybáři možnost ocenit kvalitu a spolehlivost nafukovacích člunů BARK. Naše firma nabízí tyto modelové řady člunů BARK: veslařské čluny BARK, motorové čluny BARK a motorové kýlové čluny BARK. Čluny z těchhle modelových řad se vždy konstruují s ohledem na konkrétní způsob použití v praxi. Právě vzhled vašeho člunu je to, co Vám bude dělat radost mnoho let a to znamená, že design člunu není vhodné podceňovat.

Dnešní vzhled a rozměry člunů jsou výsledkem mnohaletého vývoje a práce. Na vzhledu člunů není co vysvětlovat, ale s proporcionalitou člunů to již tak jednoduché není.